1067بازدید 0دیدگاه‌ها

آزمایش باتری آیفون 6 و آیفون 6 پلاس: پرچم‌داران اندرویدی باتری‌های بهتری دارند

نویسنده:‏درسپتامبر 22, 2014
 

بسیاری از طرف‌داران محصولات اپل بر این باورند که آیفون، فارغ از این‌که از کدام نسل این گوشی حرف می‌زنیم، فراتر از دسترس تولیدکنندگان دیگر است. تجربه نشان داده است که چنین نظری تا کنون در بسیاری از زمینه‌ها درست بوده است. اما آزمایش باتری آیفون 6 و آیفون 6 پلاس در سایت فون آرنا نشان می‌دهد که آخرین نسل گوشی‌های هوشمند اپل، یعنی آیفون 6 و آیفون 6 پلاس نقطه ضعف بزرگی در مقایسه با رقیبان‌شان دارند و آن چیزی نیست جز طول عمر باتری این گوشی‌ها.

گروه فون آرنا با روش خودش باتری آیفون 6 و آیفون 6 پلاس را آزمایش کرده است تا ببیند مدت زمانی که باتری این گوشی‌ها چقدر دوام می‌آورد. در این آزمایش، باتری آیفون 6 تنها 5 ساعت و 22 دقیقه دوام آورده است که در مقایسه با پرچم‌داران اردوگاه اندروید نتیجه‌ی ضعیفی به شمار می‌آید. باتری گلسی اس 5 در این آزمایش توانسته 7 ساعت و 38 دقیقه دوام بیاورد و مقام نخست آزمایش باتری فون آرنا هم در اختیار سونی اکسپریا زد 3 با زمان 9 ساعت و 29 دقیقه است. هر دوی این گوشی‌ها در مقایسه با آیفون 6 باتری‌های بزرگ‌تری دارند، اما ضخامت آیفون 6 از آن‌ها کمتر است. به هر حال این بهایی است که آیفون 6 برای کمتر شدن ضخامتش پرداخته است.

پیش از این در جریان قرار گرفته بودیم که آی‌فیکس‌ایت آیفون 6 پلاس را کالبدشکافی کرده و متوجه شده است که این گوشی باتری نسبتا بزرگی دارد. در آزمایش فون آرنا هم باتری آیفون 6 پلاس در مقایسه با آیفون 6، عملکرد بسیار بهتری از خود نشان داده است. باتری 6 پلاس در این آزمایش 6 ساعت و 32 دقیقه دوام آورده که بهتر از عملکرد برخی از گوشی‌های 5.5 اینچی مانند ال‌جی جی 3 و Oppo Find a7 است. با این حال برخی از پرچم‌داران اندرویدی در این فهرست همچنان بالاتر از آیفون 6 پلاس جا خوش کرده‌اند.

در جدول زیر می‌توانید طول عمر باتری برخی از قدرتمندترین گوشی‌های موجود را با هم مقایسه کنید.

آزمایش باتری گوشی‌های مختلف - جریان

 

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه