1440بازدید 0دیدگاه‌ها

آیا گوگل می‌خواهد گوگل پلاس را تعطیل کند؟

نویسنده:‏درشهریور ۳۰, ۱۳۹۳
 

تا یکی دو روز پیش اگر می‌خواستید حساب کاربری تازه‌ای در سرویس ای‌میل گوگل، یا همان جی‌میل، بسازید، گوگل مجبورتان می‌کرد پروفایلی هم در گوگل پلاس ایجاد کنید. اما گوگل به تازگی این محدودیت را برداشته است.

اگر اقدام به ساختن یک جی‌میل جدید بکنید، در مرحله‌ای از روند انجام کار، گوگل به شما پیشنهاد می‌کند که در گوگل پلاس هم ثبت نام کنید. اما به تازگی گزینه‌ی No Thanks به این مرحله اضافه شده که با کلیک کردن روی آن می‌توانید بدون دردسر و بدون ایجاد پروفایل گوگل پلاس، به مرحله‌ی بعدی بروید. خود گوگل هم رسما این موضوع را تایید کرده و گفته است از ابتدای ماه جاری میلادی این محدودیت برداشته شده است.

البته ایجاد یک پروفایل در گوگل پلاس هنگام ثبت نام برای سرویس جی‌میل دردسر زیادی نداشت و ممکن است به نظر برسد برداشته شدن این محدودیت خیلی هم مساله‌ی مهمی نباشد. اما همان‌طور که سایت ورج هم نوشته، این اقدام بی‌سر و صدای گوگل به معنای کمتر شدن علاقه‌ی این غول اینترنتی به شبکه‌ی اجتماعی اختصاصی‌اش است که زمانی تصور می‌شد می‌تواند با فیسبوک رقابت کند. البته اقدام جدید گوگل اولین نشانه از کم شدن علاقه‌اش به گوگل پلاس نیست. ماه گذشته نیز گزارش شد گوگل مشغول جدا کردن سرویس عکس خود از گوگل پلاس است. سرویسی که از نظر بسیاری بهترین سرویس شبکه‌ی اجتماعی گوگل بوده است.

آیا گوگل می‌خواهد گوگل پلاس را تعطیل کند؟

ماه آوریل گذشته هم ویک گاندوترا، رئیس گوگل پلاس، در ماجرایی نامعلوم سمت خودش را ترک کرد و بعد از آن گوگل پلاس دیگر گوگل پلاس سابق نیست. بعد از این هم این شبکه‌ی اجتماعی شاهد اعضای جدید بسیار کمتری خواهد بود.

گوگل هنوز حرف مشخصی درباره‌ی آینده‌ی گوگل پلاس نگفته است، اما کاربران ایرانی از بسته شدن سرویس فید خوان گوگل، یا به بیان خودمانی گودر، خاطره‌ی تلخی دارند. گرچه محبوبیت گوگل پلاس هرگز به پای محبوبیت فیسبوک نرسیده، اما هستند کسانی که گوگل پلاس نخستین شبکه‌ی اجتماعی‌شان است و آن را به شبکه‌های اجتماعی دیگر ترجیح می‌دهند.

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه