738بازدید 0دیدگاه‌ها

ساعت هوشمند سامسونگ به مبارزه با اپل پی می‌رود

نویسنده:‏درشهریور ۳۰, ۱۳۹۳
 

یک سال گذشته شاهد معرفی ساعت‌های هوشمند رنگارنگی از طرف سامسونگ بوده‌ایم. Gear 2، Gear 2 Neo، Gear Live و Gear S از جمله ساعت‌های هوشمندی هستند که سامسونگ در یک سال گذشته معرفی کرده است. اما به نظر می‌رسد با ورود ساعت اپل و دلربایی‌های موتو 360 موتورولا، سامسونگ می‌خواهد ساعت‌های هوشمندش را در سال آینده به سطح بالاتری ببرد.

براساس گزارشی از کره جنوبی، کشوری که سامسونگ از آن می‌آید، این شرکت تصمیم دارد در کنفرانس موبایل 2015 (MWC 2015) که در ماه مارس آینده برگزار خواهد شد، ساعت هوشمند جدیدی معرفی کند که دارای اسکنر اثر انگشت خواهد بود. اسکنری که برخلاف نمونه‌های فعلی در گوشی‌های این شرکت نیازی به کشیدن انگشت روی آن نیست و احتمالا با گذاشتن انگشت روی آن فعال خواهد شد.

از سوی دیگر سیستم Apple Pay اپل باز هم سامسونگ را به فکر رقابت فرو برده و این شرکت می‌خواهد با همکاری PayPal سیستمی برای پرداخت الکترونیک راه‌اندازی کند. البته همکاری سامسونگ و پی‌پل از چند ماه پیش آغاز شده و نتیجه‌ی آن امکان پرداخت موبایلی به کمک حسگر اثر انگشت گلکسی اس فایو بوده است. گویا ساعت هوشمند جدید سامسونگ هم دارای چنین قابلیتی خواهد بود.

روشن است که سامسونگ با معرفی این ساعت جدید قصد دارد به رقابت با ساعت اپل برود و استفاده از حسگر اثر انگشت را برگ برنده‌ی خود می‌داند. ضمن این‌که امکان پرداخت به کمک این حسگر نیز صف‌آرایی سامسونگ است در برابر سیستم پرداخت اپلی. با توجه به محدود بودن سیستم پرداخت اپلی به مرزهای آمریکا، باید دید سامسونگ می‌تواند سیستم پرداخت موبایلی در خارج از این کشور را به نام خود بزند یا نه.

منبع: [symple_button color=”red” url=”http://www.gsmarena.com/samsung_smartwatch_with_fingerprint_scanner_coming_next_year-news-9706.php” title=”” target=”blank” border_radius=””]GSMARENA[/symple_button]

 

 

 

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه