1606بازدید 0دیدگاه‌ها

رم آیفون ۶ تنها یک گیگابایت است

نویسنده:‏درسپتامبر 20, 2014
 

وب‌سایت iFixit که کارش بازکردن تازه‌ترین دستگاه‌ها و به نمایش گذاشتن قطعات داخلی گجت‌هاست، دست به کار شده و آیفون ۶  و آیفون ۶ پلاس اپل را باز کرده و مشخصات تازه‌ای از قطعات درونیِ داغ‌ترین گوشی هوشمند این روزها به دست آورده است. در این کالبدشکافی معلوم شده است آیفون ۶ پلاس باتری بزرگ‌تری دارد و رم آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس تنها یک گیگابایت است. علاوه بر این سازندگان برخی از قطعات داخلی آیفون جدید نیز مشخص شده‌اند.

بررسی iFixit نشان می‌دهد آیفون ۶ پلاس باتری‌ای با ظرفیت ۲۹۱۵ میلی‌آمپرساعت دارد که حدود دو برابر ظرفیت باتری آیفون فایو است است. موضوعی که با توجه به صفحه نمایش بزگ‌تر آیفون ۶ پلاس کاملا طبیعی است. اما برخلاف گمانه‌زنی‌ها، هر دو آیفون ۶ و ۶ پلاس تنها یک گیگابایت رم دارند. این موضوع در روانی و عملکرد iOS تاثیر زیادی نخواهد داشت، اما به هر حال به معنای محدودیت در تعداد اپ‌های باز در رم و تعداد زبانه‌های باز در مرورگر است.

بررسی iFixit همچنین نشان می‌دهد مودم LTE آیفون ۶ را کوالکام، چیپ NFC این گوشی را NXP و فلش‌مموری آن را نیز SK Hynix ساخته است. ظرفیت باتری آیفون ۶ هم ۱۸۱۰ میلی‌آمپرساعت است و به نظر می‌رسد موتور لرزاننده‌ی گوشی در آیفون ۶ به کنار باتری منتقل شده است. به گفته‌ی iFixit بیرون آوردن باتری کار ساده‌ای نیست و امتیاز تعمیرپذیری هر دو آیفون را ۷ از ۱۰ اعلام کرده است. به هر حال این امتیاز در مقاسیه با آیفون فایو اس، بهتر شده است.

رم آیفون 6 تنها یک گیگابایت است رم آیفون 6 تنها یک گیگابایت است

آیفون 6 تنها یک گیگابایت رم دارد

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه