1285بازدید 0دیدگاه‌ها

ان‌اف‌سی آیفون 6 تنها به استفاده در سیستم Apple Pay محدود است

نویسنده:‏درسپتامبر 17, 2014
 

همان‌طور که پیشبینی می‌شد اپل بالاخره در آیفون 6 از چیپ ان‌اف‌سی استفاده کرد. قابلیتی که چند سالی است بسیاری از گوشی‌های اندرویدی از آن استفاده می‌کنند و کاربر می‌تواند به کمک آن پرداخت‌هایش را به کمک موبایل انجام بدهد. البته تا کنون این چیپ در کشورمان استفاده‌ای نداشته و هنوز سرویسی مبتنی بر چیپ‌های ان‌اف‌سی گوشی‌های موبایل در ایران ارائه نشده است. اما نکته‌ای که منابع خبری خارجی را به خود مشغول کرده این است که چیپ ان‌اف‌سی گوشی جدید اپل تنها به سیستم پرداخت Apple Pay محدود شده است. موضوعی که خود اپل نیز آن را تایید کرده است.
چیپ ان‌اف‌سی تنها برای انجام پرداخت موبایلی نیست و می‌شود از آن به عنوان یک پروتکل ارتباطی نیز استفاده کرد. مثلا می‌شود از این چیپ برای وصل کردن گوشی به اسپیکر بی‌سیم و ارتباط گوشی‌ها با یکدیگر برای رد و بدل کردن متن و لینک و مشخصات تماس مخاطبان استفاده کرد. محدود شدن ان‌اف‌سی آیفون 6 طبعا باعث خواهد شد نشود از این چیپ برای چنین مواردی هم استفاده کرد.
به هر حال ممکن است اپل در آینده تصمیم دیگری بگیرد و این محدودیت را بردارد. موضوعی که پیش‌تر هم سابقه داشته است. اپل تاچ آی‌دی آیفون فایو اس را به همان استفاده‌هایی که خودش برای آن در نظر گرفته بود، محدود کرده بود. اما با معرفی iOS 8 اپل امکان دسترسی به تاچ آی‌دی را به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار داد. بنابراین احتمال آن وجود دارد که در نسخه‌ی بعدی iOS اپل باز هم همان کار را بکند و امکان نوشتن نرم‌افزار برای چیپ ان‌اف‌سی آیفون را برای برنامه‌نویسان فراهم کند. اما تا آن زمان ان‌اف‌سی آیفون 6 همچنان به Apple Pay محدود خواهد ماند.

منبع: [symple_button color=”red” url=”http://www.theverge.com/2014/9/16/6204999/iphone-6-nfc-chip-locked-to-apple-pay” title=”THEVERGE” target=”blank” border_radius=”5px”]THEVERGE[/symple_button]

 

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه