1184بازدید 0دیدگاه‌ها

خط ویژه‌ی معتادان به تلفن همراه در چین

نویسنده:‏درسپتامبر 14, 2014
 

شهرهایی که موتورسواران و دوچرخه‌سواران زیادی داشته باشند، به خطوط ویژه‌ای برای این وسایل نقلیه مجهز می‌شوند. در همین تهران خودمان هم خطوط ویژه‌ای برای دوچرخه‌سواران در نظر گرفته شده که تجربه‌ی چندان موفقی نبوده است. اما موبایل به دست‌ها چطور؟ آیا نباید برای آن‌ها خط ویژه‌ای در نظر گرفت که هنگام راه رفتن و پیامک فرستادن و وایبربازی، با این و آن برخورد نکنند؟ گویا شهرداری شهری چانگ‌کینگ چین به این نتیجه رسیده که برای موبایل به دست‌ها هم باید خط ویژه راه انداخت! شهر چانگ‌کینگ یکی از پنج شهر مهم چین به شمار می‌رود. به هر حال وقتی عابران پیاده با گوشی موبایل‌شان کار می‌کنند، ممکن است حواس‌شان پرت شود و برای خودشان و دیگران خطراتی پدید بیاورند. پس چه بهتر که برای آن‌ها مسیر ویژه‌ای در نظر گرفت.

مدتی پیش نشنال جئوگرافیک هم دست به آزمایش مشابهی زده بود. در آن آزمایش یکی از پیاده‌روهای شهر واشنگتن با علائمی به دو قسمت تقسیم شده بود. یکی از این قسمت‌ها با علامت «بدون تلفن همراه» و دیگری با علامت «با تلفن همراه: با مسوولیت خودتان در این خط حرکت کنید» مشخص شده بود. نتیجه چه بود؟ یکی از جالب‌ترین نتایج این بود که بسیاری از کسانی که مشغول صحبت کردن با تلفن همراه‌شان بودند، اصلا متوجه علائم نشده بودند!

آزمایش نشنال جئوگرافیک در مورد خط ویژه‌ی معتادان تلفن همراه - جریان آزمایش نشنال جئوگرافیک در مورد عابران و تلفن همراه - جریان

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه