1430بازدید 1دیدگاه

نوکیا تعطیل می‌شود – استراتژی جدید مایکروسافت برای «ویندوز»

نویسنده:‏درشهریور ۲۰, ۱۳۹۳
 

مایکروسافت می‌خواهد برندهای «نوکیا» و «ویندوز فون» را تعطیل کند. ما هم باید منتظر گوشی‌های هوشمندی با نام «لومیا» و سیستم عامل «ویندوز» باشیم.

سایت گیکس‌ آن گجت به اسنادی دست پیدا کرده است که نشان می‌دهد مایکروسافت می‌خواهد استفاده از برندهای نوکیا و ویندوز فون را از سال میلادی آینده متوقف کند. سایت ورج هم درستی این اسناد را تصدیق کرده است. یکی از مدارک به دست آمده، مجموعه اسلایدی است که برنامه‌های مایکروسافت را در ماه‌های آینده مشخص می‌کند. در یکی از این اسلایدها نوشته شده است: «به عنوان بخشی از تغییرات مرحله‌بندی شده‌ی خود، در کمپین فصل تعطیلات نام شرکت تولید کننده (نوکیا) را از محصولات‌مان حذف می‌کنیم.» مایکروسافت همچنین قصد دارد در تبلیغات محصولاتش دیگر لوگوی ویندوز فون را به کار نبرد و به جای آن تنها از «ویندوز» استفاده کند.

بعد از آن‌که مایکروسافت شرکت فنلاندی نوکیا را خرید، تعطیل کردن برند نوکیا دور از انتظار نبود. اما تغییر دادن برند «ویندوز فون» به «ویندوز» نشان می‌دهد که مایکروسافت در استراتژی‌های خود تجدید نظر کرده است. با این حال اگر به فعالیت‌های اخیر مایکروسافت توجه کنیم، باز هم خواهیم دید این خبر آن قدرها هم شگفت‌انگیز نیست. مایکروسافت در آخرین فیلم تبلیغاتی خود برای لومیا 930، اصلا به ویندوز فون اشاره‌ای نکرد. در واقع در این فیلم تبلیغاتی تنها به «ویندوز» اشاره می‌شود. HTC هم برای معرفی گوشی One M8 جدید خود از عبارت HTC’s new One M8 for Windows استفاده کرده و کلمه‌ی Phone را در این عبارت حذف کرده است. در ویدئوهای تبلیغاتی لومیا 530، لومیا 730 و لومیا 830 نیز اشاره‌ای به «ویندوز فون» نشده است.

به این ترتیب روشن است که به زودی عنوان «ویندوز فون» به «ویندوز» تغییر خواهد کرد و این موضوع احتمالا با معرفی نسخه‌ی ترکیبی ویندوز RT و ویندوز فون در اوایل سال 2015 مرتبط است. مایکروسافت رفته رفته به سویی حرکت می‌کند که یک نسخه از ویندوز برای پلترفم‌های مختلف، از جمله کامپیوترهای شخصی، ایکس باکس و گوشی‌های هوشمند داشته باشد و نرم‌افزارهای واحدی برای این پلتفرم‌ها تولید کند. حذف کلمه‌ی «فون» از عنوان سیستم عامل‌های گوشی‌های این شرکت نیز در همین جهت انجام می‌گیرد. البته این موضوع به معنای این نیست که سیستم عامل ویندوز فون تعطیل می‌شود. مایکروسافت تنها می‌خواهد از عنوان دیگری برای این سیستم عامل استفاده کند.

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه