1483بازدید 0دیدگاه‌ها

تبدیل شاهکارهای نقاشی کلاسیک به پرتره‌های ۸ بیتی

نویسنده:‏درشهریور ۱۸, ۱۳۹۳
 

تصور کنید بازی آرکید مورد علاقه‌تان را در یک گالری می‌گذاشتند و همه به تماشای آن می‌رفتند. آدام لیستر دست به ترکیب دنیای نقاشی کلاسیک و بازی‌های ویدئویی زده و نقاشی‌های معروف را تبدیل به تصاویر گرافیکی ۸ بیتی کرده است. به این ترتیب، «شام آخر داوینچی» و «شب پرستاره‌ی ون گوگ» تبدیل به تابلوهای زیبایی مملو از شکل‌های تخت و زاویه دار شده‌اندکه مثل نقاشی‌های آبرنگ به نظر می‌رسند.

لیستر گفته است: «این تصاویر درست مثل یک پازل ساخته شده‌اند. ابتدا تابلوی نقاشی به دقت به چندین بخش مختلف تقسیم شده و سپس این قسمت‌ها دوباره سر هم شده است تا تصویر اصلی را نشان دهد. این تصاویر با اشاره به آثار هنری کلاسیک و اشیا و صحنه‌های نوستالژیک، حسی آشنا را به بیننده منتقل می‌کنند.»

مشکل می‌توان سوپرماریو یا افسانه‌ی زلدا را در کنار آثار ون گوگ و سورا تصور کرد. اما لیستر راهی برای ترکیب هنر کلاسیک و تکنولوژی دیجیتال ۸ بیتی یافته است. به گفته‌ی خودش او به اشکال هندسیِ به کار رفته در هنر انتزاعی، نقاشی با رنگ و تکنولوژی دیجیتال ۸ بیتی که حالا دیگر به دست فراموشی سپرده شده،  عشق می‌ورزد و همین برای انجام این پروژه به او انگیزه داده است.

علاوه بر هنر کلاسیک، لیستر از عناصر فرهنگ عامه، مثل فیلم‌های جنگ ستارگان و استار ترک و همچنین نقاشی‌های باب راس هم الهام می‌گیرد. تمام آثار او را در گالری وبسایتش می‌توانید ببینید.

۱٫ بعد از ظهر یکشنبه در جزیره گراند ژات

بعد از ظهر یکشنبه در جزیره گراند ژات

 

۲٫ شب پر ستاره

شب پر ستاره

 

۳٫ دختری با گوشواره‌ی مروارید

دختری با گوشواره‌ی مروارید

 

۴٫ مونا لیزا

مونا لیزا

 

۵٫ گوتیک آمریکایی

گوتیک آمریکایی

 

۶٫ بوسه

بوسه گوستاو کلیمت

 

۷٫ شب زنده داران

شب زنده داران ادوارد هاپر - هشت بیتی

 

۸٫ تداوم حافظه

تداوم حافظه هشت بیتی

 

۹٫ چاپ سویی

چاپسویی - هشت بیتی

 

۱۰٫ گل‌های آفتابگردان

گل‌های آفتاب‌گردان هشت بیتی

 

۱۱٫ ازدواج آرنولفینی

ازدواج آرنولفینی هشت بیتی

 

۱۲٫ شام آخر

شام آخر داوینچی هشت بیتی

 

منبع: مشبل

پی‌نوشت: عنوان نقاشی‌ها به صفحه‌ی ویکی‌پدیای آن‌ها لینک شده است. با کلیک کردن روی هر کدام از این عنوان‌ها می‌توانید تصویری از نسخه‌ی اصلی نقاشی را ببینید و در بیشتر موارد چند خط توضیح هم در موردشان بخوانید.

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه