1681بازدید 0دیدگاه‌ها

کارگاه ساختمانی مرکز اصلی اپل در آینده از زاویه‌ی دید یک هواپیمای بدون سرنشین

نویسنده:‏درشهریور ۱۰, ۱۳۹۳
 

احتمالاً در جریان هستید که در پاییز سال ۱۳۹۱، خبرها و تصاویری درباره‌ی کمپوس ۲، ساختمان اصلی آینده‌ی اپل، منتشر شد. مثلا در سایت theregister می‌توانید گزارش و تصاویری از طرح کامپوس دو را ببینید. آنچه که از تصاویر این پایگاه برمی‌آمد این بود که این مقر رویایی، بیش‌تر از آن‌که شبیه ساختمان شرکت‌ها و کمپانی‌های امروزی باشد، به یک ایستگاه فضاییِ دایره‌ای شکل شبیه خواهد بود. ایده‌ی اولیه‌ی ساخت چنین مرکزی را که به نام «اپل کمپوس ۲» یا Apple Campus 2 شناخته می‌شود، استیو جابز پیش از مرگش ارائه داده بود. عملیات ساخت این سازه در کوپرتینوی کالیفرنیا در جریان است. این سوپر ساختمانِ اداری در نهایت ۲٫۸ میلون فوت مربع مساحت خواهد داشت که آن را به یکی از بزرگ‌ترین دفترهای تجاری دنیا تبدیل می‌کند. گرچه ساختمان وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، هنوز با مساحت ۶٫۶ میلیون فوت مربع، فاصله‌ی زیادی با دفتر آینده‌ی اپل دارد. به هر حال تکمیل شدن این پروژه تا سال ۲۰۱۶ طول خواهد کشید.

کامپوس دو اپل - جریان

به تازگی ویدئویی از مراحل پیشرفت این پروژه در یوتوب منتشر شده است. البته در این ویدئو خبری از آن چشم‌انداز رویاییِ ساختمانی از آینده نیست و چیزی جز یک کارگاه ساختمانی بزرگ دیده نمی‌شود. با این حال تماشای نمای کلّی جایی که قرار است در آینده ساختمان اصلی اپل باشد، هیجان‌انگیز است.

این ویدئوی هشت دقیقه‌ای را یک هواپیمای بدون سرنشین با استفاده از یک دوربین GoPro تهیه کرده است. در ادامه این ویدئو را با هم می‌بینیم.

تصاویری هوایی از کارگاه ساختمانی کامپوس دو:

لینک دانلود

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه