1782بازدید 1دیدگاه

پنج فیلمی که برای دیدن‌شان لحظه‌شماری می‌کنیم

نویسنده:‏درشهریور ۸, ۱۳۹۳
 

پاییز فصل اکران بهترین فیلم‌های هالیوودی است و کارگردانان و تهیه‌کنندگان آمریکایی هر چه دارند رو می‌کنند و این هیجان تا روزهای برگزاری مراسم اسکار ادامه پیدا می‌کند. هرچند ممکن است خود اسکار و یکی دو فیلمی که جوایز اصلی آکادمی را می‌برند چندان چنگی به دلِ برخی نزنند، اما مجموعه فیلم‌هایِ ویترین هالیوود اغلب در فاصله‌ی پاییز تا اسکار اکران می‌شوند. در ادامه‌ی مطلب مروری سریع خواهیم داشت به پنج فیلم از این ویترین پُر زرق و برق که به زودی اکران خواهند شد.

1. Interstellar در میان ستارگان

کارگردان: کریستوفر نولان

تاریخ اکران: هفتم نوامبر

همه‌ی فیلم‌های علمی تخیلی درباره‌ی موجودات بیگانه‌ای نیستند که می‌خواهند به زمین حمله کنند و نوع انسان را از بین ببرند. ظاهراً در فیلم جدید کریستوفر نولان هم خبری از بیگانه‌ها نخواهد بود. یادتان که هست بتمن‌های نولان شباهت زیادی به بتمن‌هایی که تا پیش از آن ساخته شده بود، نداشت. این بار نولان مشغول ساختن فیلمی در ژانر علمی تخیلی است و به احتمال زیاد این فیلم هم تفاوت‌هایی با بدنه‌ی اصلی فیلم‌های علمی تخیلی خواهد داشت و لحن نولان در آن مشخص خواهد بود. داستان فیلم «در میان ستارگان» پیرامون انسان‌های تنهایی است که در میان ستارگان، در جست‌وجوی راهی برای نجات یافتن‌اند. بازی متیو مک‌کوناهی در این فیلم، یکی دیگر از چیزهایی است که باعث می‌شود برای دیدنش لحظه‌شماری کنیم.

2. Big Hero 6– قهرمان بزرگ 6

انیمیشنی از والت دیزنی

تاریخ اکران: هفتم نوامبر

کمپانی والت دیزنی چند سال پیش استودیوی مارول را خرید و اکنون مشغول بهره‌برداری از کمیک‌های این استودیو است تا شخصیت‌های جدیدی را روی پرده‌های سینما ببرد. «قهرمان بزرگ 6» هم نخستین انتخاب این غول انیمیشن‌سازی بوده است. گرچه مخاطب اصلی این فیلم بچه‌ها هستند، اما تریلرهایی که از این فیلم منتشر شده نشان می‌دهد که قرار است با انیمیشنی دوست‌داشتنی، جذّاب و سرگرم‌کننده روبه‌رو شویم. فیلمی که ترکیبی از فنون انیمیشن‌سازی والت دیزنی و قهرمان‌های مارول خواهد بود.

3. The Hunger Games: Mockingjay Part 1– عطش مبارزه: زاغ مقلد بخش اول

کارگردان: گری راس

تاریخ اکران: 21 نوامبر

سری فیلم‌های The Hunger Games بر اساس سه‌گانه‌ای به همین نام نوشته‌ی سوزان کالیز ساخته می‌شود. این مجموعه‌ی سه جلدی، سبکی ماجراجویی دارند و روایتی از پادآرمانشهر (یا مدینه‌ی فاسده) ارائه می‌کنند. در فارسی دو عنوان برای این مجموعه در نظر گرفته شده است. یکی «عطش مبارزه» و دیگری «بازی‌های گرسنگی» که با توجه به کاربرد اصطلاحیِ «The Hunger Games» به نظر می‌رسد اولی ترجمه‌ی مناسب‌تری باشد. به هر حال امسال سومین فیلم از این مجموعه با عنوان «عطش مبارزه: زاغ مقلد بخش اول» روانه‌ی سینماها خواهد شد. تیزرهایی که تا کنون از این فیلم منتشر شده، نشان می‌دهد علاقه‌مندان به این مجموعه از سومین فیلم هم راضی خواهند بود. ضمن این‌که در این فیلم یکی از آخرین بازی‌های فیلیپ سیمور هافمن فقید را خواهیم دید.

4. Inherent Vice– خباثت ذاتی

کارگردان: پل توماس اندرسون

تاریخ اکران: 21 دسامبر

پل توماس اندرسون که فیلم‌هایی مانند خون به پا خواهد شد و شب‌های بوگی را در کارنامه‌اش دارد، یکی از بهترین فیلم‌سازان همچنان فعال است. بازی‌های استادانه، شخصیت‌های تکان‌دهنده و تنش زیاد از ویژگی فیلم‌های اندرسون است. آخرین فیلم او، خباثت ذاتی، داستانی جنایی بر اساس رمانی نوشته‌ی توماس پینچون است. پس دلایل زیادی برای لحظه‌شماری برای دیدن این فیلم وجود دارد.

INHERENT VICE - خباثت ذاتی - پل توماس اندرسون

5. The Hobbit: The Battle of the Five Armies – هابیت: نبرد پنج ارتش

کارگردان: پیتر جکسون

تاریخ اکران: 17 دسامبر

شما هم دل‌تان برای سرزمین میانه تنگ شده؟ سومین فیلم از سری هابیت پیتر جکسون به زودی اکران خواهد شد و بار دیگر ما را به سرزمین میانه خواهد برد. اگر دو فیلم قبلی از سری هابیت را دیده باشید، حتماً می‌دانید که همه چیز برای یک رویارویی بزرگ، از جنس رویارویی‌های سری ارباب حلقه‌ها، آماده است. اژدها از بند آزاد شده، نیروهای تاریکی روز به روز بیشتر قدرت می‌گیرند و نبردی در راه است. البته نباید انتظار داشته باشیم که این فیلم به اندازه‌ی «بازگشت پادشاه» هیجان‌انگیز باشد، ولی به احتمال زیاد با دیدن این فیلم باید با فیلم‌های مربوط به تاریخ سرزمین میانه خداحافظی کنیم.

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه