861بازدید 0دیدگاه‌ها

سایه‌ی استیضاح روی سر وزیر ارتباطات – 3G دردسر ساز می‌شود؟

نویسنده:‏درشهریور ۷, ۱۳۹۳
 

همان‌طور که در جریان هستید، هفته‌ی گذشته اپراتورهای ایرانسل و همراه اول مجوز ارتقای شبکه به نسل‌های سوم و بالاتر (3G و 4G) را دریافت کردند. اما اعطای مجوز ارائه‌ی این خدمات از همان ابتدا با مخالفت‌هایی مواجه شده و حتی محمود واعظی، وزیر ارتباطات، تهدید به استیضاح شده است.

سایت خبری تدبیر گزارشی را با تیتر «تهدید به استیضاح واعظی به دلیل افزایش سرعت اینترنت» به این موضوع اختصاص داده و نوشته است: پس از پایان انحصار “رایتل” در ارائه‌ی خدمات پهنای باند در شبکه‌ی تلفن همراه، در روزهای اخیر “ایرانسل” و “همراه اول” نیز مجوز ارائه‌ی نسل سوم و چهارم خدمات تلفن همراه (3G و 4G) را دریافت کردند. خدماتی که با برخی مخالفت‌ها مواجه شده و کار را به تهدید محمود واعظی، وزیر ارتباطات، به استیضاح کشانده است.

به گزارش تدبیر، نصر الله پژمان‌فر، نماینده‌ی عضو جبهه‌ی پایداری و از اعضای کميسيون فرهنگي مجلس، در گفت‌وگو با دانا تهدید کرده «اگر روند موجود در وزارت ارتباطات ادامه پيدا کند، به دنبال استيضاح وزير خواهم بود.»

او افزایش پهنای باند و سرعت اینترنت را محور تذکر برخی نمایندگان به واعظی عنوان کرده است.

این عضو جبهه پایداری گفت:

ما با جديت جلوي اقدامات اخير وزير ارتباطات را می‌گيريم و در صورتی که اشکالات از ناحيه‌ی وزارت ارتباطات برطرف نشود، قطعا برخوردهای لازم را خواهيم داشت. تا زمانی که شبکه ملی اينترنت کشور راه‌اندازی نشود، نبايد پهناي باند اينترنت کشور گسترش يابد.

تهدید به استیضاح واعظی به دلیل ایجاد بستر برای استفاده از تکنولوژی پیشرفته‌ی ارتباطی، در حالی صورت می‌گیرد که برخلاف دولت‌های گذشته، وزیر ارتباطات دولت روحانی از ابتدا مورد انتقاد محافظه‌کاران بوده است.

ایستادگی دولت در برابر خواست محافظه‌کاران در فیلترینگ برخی شبکه‌های اجتماعی، نقطه آغاز تنش‌های منتقدان دولت و وزارت ارتباطات بود. تنش‌هایی که حالا به اوج رسیده و با وجود توضیحات وزیر درباره‌ی حفظ محدودیت‌های پیشین، هنوز هم ادامه دارد.

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه