1635بازدید 0دیدگاه‌ها

3G ایرانسل پروانه‌دار شد

نویسنده:‏درآگوست 27, 2014
 

روز سه‌شنبه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پروانه ارتقای شبکه تلفن همراه ایرانسل به نسل سوم، چهارم و بالاتر و آغاز بهره‌برداری تجاری از این خدمات را به ایرانسل اعطا کرد. بنابراین به زودی 3G ایرانسل را باید در اکثر مناطق تحت پوشش این شبکه ببینیم.
روز  در سیزدهم مردادماه نیز در جریان قرار گرفته بودیم که ایرانسل موافقتنامه‌ی ارتقای شبکه به نسل‌های بالاتر دریافت کرده و شبکه باندپهن همراه ایرانسل به صورت آزمایشی راه اندازی شده بود. این بار ایرانسل با دریافت رسمی پروانه ارتقای شبکه به نسل‌های بالاتر، شبکه نسل 3 و 4 ایرانسل به صورت رسمی راه‌اندازی شده است.

برای استفاده از 3G ایرانسل نیازی به تعویض سیم‌کارت نیست

3G ایرانسلبعد از این همه‌ی مشترکان ایرانسل، بدون نیاز به تعویض سیم‌کارت و پرداخت هزینه‌ی راه‌اندازی یا فعال‌سازی، با حضور در مناطق تحت پوشش، می‌توانند از 3G ایرانسل استفاده کنند. علامت‌های H و +H یا 3G و حتی 4G یا LTE روی نمایش‌گر تلفن همراه نشان می‌دهد که شما در شبکه اینترنت پهن باند همراه قرار دارید. هم اکنون خدمات اینترنت در نسل‌های بالاتر ایرانسل، در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، تبریز، رشت، ارومیه، کرمانشاه، همدان، خرم آباد، سنندج، بندرعباس، اراک، اردبیل، قزوین، قم، زنجان، ایلام و اسدآباد ارائه شده است.

تنظیمات لازم برای استفاده از اینترنت 3G

اکثر گوشی‌های استاندارد موجود در بازار ایران بدون نیاز به انجام تنظیمات دستی، قابلیت اتصال به شبکه اینترنت همراه ایرانسل را دارند و برای این‌که بتوانید از اینترنت 3G استفاده کنید، کافی‌ست 3G ایرانسلگزینه مربوط به فعال‌سازی سرویس (WCDMA یا 3G) را در تلفن همراه خود انتخاب کنید. برای دریافت تنظیمات اتصال به شبکه 3G ایرانسل هم می‌توانید کد  #6*3*130* را از گوشی خود شماره‌گیری کنید. اگر گوشی شما به صورت خودکار به شبکه اینترنت متصل نشد، می‌توانید تنظیمات را به صورت دستی انجام دهید.
برای اطلاعات بیشتر در مورد تنظیمات دستی و خودکار نیز می‌توانید به سایت ایرانسل به مراجعه کنید. برای دیدن تعرفه‌های اینترنت همراه این اپراتور نیز می‌توانید به صفحه‌ی تعرفه‌های اینترنت همراه در سایت ایرانسل سر بزنید.

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه