1288بازدید 0دیدگاه‌ها

همراه اول مجوز ارائه‌ی 3G و نسل‌های بالاتر را دریافت کرد

نویسنده:‏درآگوست 27, 2014
 

در حالی که همراه اول و ایرانسل رقابت سختی برای منتشر کردن اخبار دست یافتن‌شان به پروانه‌ی ارائه‌ی خدمات اینترنت همراه نسل سوم و بالاتر را دارند، اپراتور اول نیز خبر داده که چنین مجوزی را دریافت کرده است. بنا به این خبر، عصر روز سه‌شنبه ۴ شهریورماه همراه اول نیز مانند ایرانسل، مجوز ارتقای پروانه خدمات تلفن همراه به نسل ۳ و بالاتر را دریافت کرد.
در این مراسم محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: تصمیم داشتیم تکنولوژی را آزاد کنیم، زیرا اگر می خواستیم در هر مرحله سرمایه گذاری کنیم، امکانات کشور از بین می‌رفت. عملاً کاری که انجام شده سرمایه‌گذاری روی خدمات است. از امروز اپراتورها این آزادی عمل را دارند که بر اساس تکنولوژی روز (نسل ۳، ۴ و بالاتر) به مردم سرویس دهند.
آقای وزیر به تولید محتوا و اپلیکیشن نیز اشاره کرد و از اپراتورها خواست وارد این حوزه شوند.

سرمایه‌گذاری ۲۳۰۰ میلیارد تومانی همراه اول

در این مراسم مهندس کاظم ابراهیمی صدرآبادی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران نیز گفت: در سال جاری حدود ۲۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار صرف توسعه تلفن همراه کشور شده است.
ابراهیمی همچنین گفت: رویکرد مخابرات تعاملی است و هیچ رقیبی ندارد و همه برای مخابرات رفیق هستند.
وی با بیان اینکه یکی از وظایف مهم مخابرات، مشتری مداری است، گفت: مشتری مداری جزو اولویت‌های کاری ماست و امیدواریم در این زمینه موفق‌تر عمل کنیم.
او افزود: ما با رعایت ضوابط فرهنگی دولت جمهوری اسلامی و آیین‌نامه‌ها و ضوابط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، آماده ارائه‌ی بهترین سرویس در سطح3Gهستیم. امروز در پاره‌ای از شهرها این سرویس ارائه می‌شود و با برنامه فشرده‌ای که داریم امیدواریم به زودی ۱۰۰ درصد شهرهای اصلی تحت پوشش3Gقرار گیرد.
ابراهیمی با اشاره به خدمت‌رسانی این شرکت به ۳۰میلیون مشترک تلفن ثابت و بیش از ۶۰ میلیون مشترک تلفن همراه گفت: شبکه وسیع و گسترده مخابرات، وضعیت مطلوبی برای مردم عزیز فراهم کرده که با راه اندازی نسل ۳ تلفن همراه، امکان بهره برداری بهتری برای مردم ایجاد می‌شود.
وی در پایان سخنان خود، ضمن تشکر از زحمات و همکاری شرکت زیرساخت بابت ایجاد و تأمین پهنای باند مورد نیاز اپراتورها گفت: آمادگی داریم هر زمانی که اعلام شود رومینگ3Gرا فعال کنیم.

اعطای مجوز ارتقای پروانه ارائه‌ی خدمات نسل ۳ و بالاتر به همراه اول

در پایان مراسم موافقت‌نامه ارتقای پروانه‌ی خدمات تلفن همراه به نسل ۳ و بالاتر همراه اول به امضای مهندس صدوقی، مدیرعامل این اپراتور، و دکتر عمیدیان، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، رسید و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات موافقت‌نامه را به مدیرعامل همراه اول اعطا کرد.

 

نوترینوی همراه اول

همراه اول برای خدمات اینترنت پرسرعت همراه نام «نوترینو» را انتخاب کرده است. با مراجه به سایت همراه اول می‌توانید با سرویس نوترینوی همراه اول بیشتر آشنا شوید. با توجه به توضیحات همراه اول «مشترکین دائمی و اعتباری که بسته‌ی هوشمند اینترنت ماهانهی فعال‌شده دارند، صرفا با حضور در محدوده‌ی تحت پوشش نوترینو، می‌توانند بدون پرداخت هر گونه هزینه‌ی اضافی، از خدمات این سرویس بهره‌مند شوند.» همراه اول توضیح دیگری هم در مورد این سرویس آورده است که منظور از آن چندان روشن نیست: «شایان ذکر است سرویس اینترنت نوترینو در مدت زمان محدود (تا پایان تابستان)، بدون پرداخت وجه اضافی، برای کاربران فعلی بسته‌های هوشمند ماهانه‌ی اینترنت قابل استفاده می‌باشد.»

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه