1339بازدید 0دیدگاه‌ها

ده ویدئو از بازی سطل آب یخ – جنبشی برای مبارزه با بیماری ALS

نویسنده:‏درآگوست 22, 2014
 

همان طور که در جریان قرار گرفتید، مدتی است که یک بازی میان افراد مشهور راه افتاده که به Ice Bucket Challenge یا بازی سطل آب یخ معروف شده. در این بازی هر کسی که به دعوت شود، یا به اصطلاح به مبارزه طلبیده شود، باید یک سطل آب یخ روی سر خودش خالی کند. بعد از این کار می‌تواند از سه نفر دیگر هم بخواهد در این بازی شرکت کنند. دعوت‌شده‌ها هم باید ظرف 24 ساعت یک سطل آب یخ روی سرشان خالی کنند و در غیر این صورت باید مقداری پول -معمولاً صد دلار- برای مبارزه با بیماری ALS کمک کنند. گرچه بیشتر کسانی هم که این سطل آب یخ را روی سرشان خالی کرده‌اند، باز هم با کمال میل برای مبارزه با این بیماری کمک کرده‌اند.

در فضای مجازی ایرانی هم چنین بازی‌هایی سابقه داشته است و به خاطر همین بود که گروه جریان به جای عبارت‌هایی ناآشنایی مانند «چالش آب یخ»، عبارت «بازی سطل آب یخ» را به عنوان برگردان مناسب Ice Bucket Challenge در نظر گرفت.

در هر حال، رشد شبکه‌ای این بازی باعث شد خیلی زود سطل آب یخ میان مدیران آی‌تی و فناوری‌های دیجیتال بچرخد و سپس به میان ستاره‌های سینما و خوانندگان و حتی سیاست‌مداران برود. در ادامه‌ی این مطلب می‌خواهیم مجموعه‌ی کوچکی از ویدئوهای شرکت این افراد مشهور در بازی سطل آب یخ را با هم ببنیم.

مجموعه‌ای از بهترین ویدئو‌های بازی سطل آب یخ:

1. بیل گیتس:

2. جی‌. جی. آبرامز:

3. بن افلک و جنیفر گارنر:

4.کریستیانو رونالدو:

5. رابرت داونی جونیور:

6. استفن کینگ:

7. استیون اسپیلبرگ:

8. تام کروز و کریس مک‌کواری:

 

ویدئوهای مارک زوکربرگ و  تیم کوک را هم که پیش از این دیده بودیم:

9. مارک زوکربرگ:

10. تیم کوک:


یک ویدئوی دیگر: علی کریمی هم سطل آب یخ را روی سر خودش ریخت.

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه