1846بازدید 2دیدگاه‌ها

تعرفه‌ی 3G ایرانسل مانند رایتل است

نویسنده:‏درمرداد ۲۶, ۱۳۹۳
 

همان‌طور که در جریان هستید، قرار است سرویس 3G ایرانسل به زودی راه‌اندازی شود و فعلاً مرحله‌ی آزمایشی را می‌گذراند. در پست قبلی در مورد تنظیمات 3G ایرانسل هم حرف زدیم و گفتیم تنظیمات (فعلاً) همانی است که برای GPRS استفاده می‌شود. اما تعرفه‌ی 3G ایرانسل چقدر است؟ ظاهراً تعرفه‌ی 3G ایرانسل مانند تعرفه‌ی 3G رایتل خواهد بود.

فارس گزارش داده که محمود واعظی، وزیر ارتباطات، روز بیست و پنجم مرداد در مراسم بهره‌برداری از 4 پروژه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به موضوع تعرفه‌ی نسل سوم اینترنت همراه پرداخته و گفته است: «تعرفه‌ی استفاده از خدمات این سیم‌کارت‌ها (سیم‌کارت‌های نسل سوم و بالاتر) در حوزه‌ی صوت و مکالمه همان تعرفه‌‌‌ای خواهد بود که تاکنون اپراتورها از مشترکان دریافت می‌کردند. در مورد خدمات دیتا نیز اپراتورها موظف به اجرای مصوبه‌ی کمیسیون تنظیم مقررات هستند که تاکنون اپراتور رایتل نیز این خدمات را ارائه داده است.»

واعظی همچنین درباره‌ی آخرین وضعیت مذاکره با اپراتورها برای دریافت مجوز ارائه‌ی اینترنت نسل سوم و بالاتر، گفت: «اکنون مذاکرات ما با یکی از اپراتورها نهایی شده و با اپراتور دیگر هم مذاکرات نسبتا خوب پیش می‌رود و شاید بتوان گفت حدود 70 تا 75 درصد کار در این زمینه انجام شده است. بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اگر اپراتوری که مجوز ورود به این نسل را پیدا کرده ظرف دو تا سه روز آینده گزارش‌های ارائه‌ی آزمایشی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد، حتما پروانه ارائه‌ی این خدمات را کسب خواهد کرد و مجوزهای لازم برای اپراتور دیگر هم پس از انجام مذاکرات داده خواهد شد.»

به این ترتیب به احتمال زیاد ایرانسل گزارش‌های ارائه‌ی آزمایشی 3G را تا یکی دو روز آینده ارائه خواهد کرد. همچنین باید به زودی منتظر این خبر نهایی شدن مجوز 3G برای همراه اول هم باشیم.

نظر شما در مورد تعرفه‌های اینترنت همراه (GPRS و 3G) در ایران چیست؟

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 
 • سینا قزاق
  مرداد ۲۶, ۱۳۹۳ در ۶:۴۲ ب.ظ

  برای من بعضی وقتها اون بالا مینویسه 3G, بعضی وقتها H. چیه فرقش؟ توی محل کارم هم که کلا چیزی نمینویسه 😐


  • حسین رحمانی
   مرداد ۲۶, ۱۳۹۳ در ۶:۵۶ ب.ظ

   این‌ها پروتکل‌های مختلف نسل سوم هستن. 3G که تکلیفش معلومه. H هم نشونه‌ی پروتکل HSPDA ئه. توی نسل دوم هم پروتکل‌های مختلفی داشتیم. مثل EDGE که توی گوشی‌ها معمولا با حرف E‌ نشون داده می‌شد. پروتکل معروف دیگه هم GPRSئه که اینم مربوط به نسل دوم می‌شه.
   به زودی توی یه مطلب جداگانه مفصل‌تر توضیح می‌دیم.


شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه