1828بازدید 1دیدگاه

از آیفون 6 چه می‌دانیم؟ – شاید «آیفون 6» وجود خارجی نداشته باشد

نویسنده:‏درآگوست 17, 2014
 

قرار است آیفون 6 روز 18 شهریورماه معرفی شود. آیفون 6 صفحه‌نمایشی 4.7 اینچی دارد و گفته می‌شود یک نسخه‌ی 5.5 اینچی از آن نیز چند ماه بعد معرفی و به بازار عرضه خواهد شد. ظاهراً قرار است نسخه‌ی 5.5 اینچی آیفون را با عنوان iPhone 6L بشناسیم. تا روز معرفی گوشی هوشمند جدید اپل کمتر از یک ماه باقی مانده و بازار شایعات و عکس‌های غیر رسمی و خبرهای لو رفته داغِ داغ است.
یک مجموعه از تصایر لو رفته‌ی آیفون 6، تصاویری است که وبلاگ چینیِ اپل‌دیلی منتشر کرده است. در این تصاویر دو آیفون کنار هم دیده می‌شود که گفته می‌شود یکی آیفون 4.7 اینچی و دیگری آیفون 5.5 اینچی است. گرچه از زاویه‌ای که عکس گرفته شده تفاوت اندازه‌ی این دو نسخه از آیفون به خوبی معلوم نیست.
اپل‌دیلی مدعی شده که آیفون 6L باتری 2915 میلی‌آمپری خواهد داشت. همچنین گفته می‌شود باتری آیفون 4.7 اینچی 1810 میلی‌آمپری خواهد بود. برای مقایسه هم که شده باید اشاره کرد که آیفون 5s باتری 1560 میلی‌آمپری دارد.

باتری نسخه‌ی 4.7 اینچی آیفون 6

باتری نسخه‌ی 4.7 اینچی آیفون 6

تصویر لو رفته باتری آیفون 6L

باتری آیفون 6L

بزرگ‌تر بودن آیفون 5.5 اینچی باعث شده است که طراحان اپل فضای بیشتری برای باتری داشته باشند. از سوی دیگر صفحه‌نمایش بزرگ‌تر به معنای مصرف باتری بیشتر است. بنابراین بیشتر شدن میلی‌آمپر باتری در آیفون 5.5 اینچی به معنای بیشتر شدن طول عمر باتری نیست و باید منتظر ماند و دید که این گوشی اپل در عمل چقدر باتری مصرف می‌کند. گرچه هیچ بعید نیست که پردازنده‌ی A8 که قرار است جای A7 را بگیرد و به عنوان پردازنده‌ی آیفون 6 عمل کند، مصرف کمتری داشته باشد که باعث افزایش طول عمر باتری خواهد شد.

آیفون 6 بی آیفون 6؟

در حالی که همه به شدت مشغول زیر و رو کردن اینترنت برای یافتن اطلاعاتی جدید از آیفون 6 هستند، فون‌ ارنا گزارش می‌دهد که شاید اصلاً آیفون 6‌ای در کار نباشد! البته روز 18 شهریور اپل یک گوشی 4.7 اینچی رونمایی خواهد کرد، اما ممکن است اسم آن را چیز دیگری بگذارد.
به نوشته‌ی فون ارنا، مدتی پیش دولت تایلند مجوز فروش نسل بعدی آیفون را در این کشور تایید کرده و همچنین شرکت ارتباطات ملی و کمیسیون ارتباطات تایلند، اعلام کرده که گوشی هوشمند جدید اپل دو نسخه خواهد داشت. گوشی‌هایی که با شماره‌های شناسایی A1586 و A1524 نام‌ گذاری شده‌اند.
اما گویا اپل از درز کردن این اطلاعات خیلی خوشحال نشده و از دست‌ اندر کاران منتشر شدن این اطلاعات شکایت کرده است. اما تایلندی‌ها ول‌کن نیستند و باز هم اصرار دارند خبرها را به بیرون درز بدهند. این بار تایلندی‌ها خبر می‌دهند که مدیران اپل در تماس‌هایی که با کشور تایلند داشته‌اند، گفته‌اند ممکن است دستگاه جدید «آیفون 6» نامیده نشود.

حالا که آیفون 6 نه، پس چه؟

آن اوایل گفته می‌شد اپل از نام Apple iPhone Air برای گوشی 4.7 اینچی استفاده خواهد کرد. چند ماه بعد گفته شد عنوان آیفون Air بر پیشانی آیفون فبلتی خواهد نشست. اما حالا که مدیران اپل عصبانی شده‌اند و به نظر می‌رسد که خیلی خوش‌شان نمی‌آید کاربران بفهمند اسم آیفون بعدی‌شان «آیفون 6» است، شایعه شده که ممکن است هر دو مدل، «آیفون Air» نام بگیرند. شایدِ دیگر هم این‌که ممکن است اپل برای جدا کردن این دو مدل آیفون از یکدیگر، برای فبلت اپل از پسوند X استفاده شود.

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه