744بازدید 0دیدگاه‌ها

20 درصد دستگاه‌های اندرویدی از اندروید کیت‌کت استفاده می‌کنند

نویسنده:‏درمرداد ۲۲, ۱۳۹۳
 

قبلا در جریان این موضوع قرار گرفتیم که گوگل تلاش می‌کند اندروید خالص را در دنیای دستگاه‌های اندرویدی جا بیندازد و این تلاش بعد از اندروید 4 به بعد، بیشتر هم شده است. از این لحاظ آخرین نسخه‌ی اندروید، یعنی اندروید کیت‌کت، گوگل را در این راه کمک کرده است. اگر هنوز شک دارید پس به این آمار تازه توجه کنید: در حال حاضر بیست درصد دستگاه‌های اندرویدی از سیستم عامل کیت‌کت استفاده می‌کنند.

اِنگجت گزارش می‌دهد که در ماه جولای (ماه پیش) این مقدار 17.9 درصد و در ماه ژوئن (دو ماه پیش) 14.9 درصد بوده است. البته نباید خیلی هم شگفت‌زده شد. چرا که دستگاه‌های محبوبی از قبیل LG G3 و Samsung Galaxy Tab S این نسخه از اندروید را برای خریداران‌شان به ارمغان می‌برند و برخی دستگاه‌های قدیمی‌تر هم به‌روز می‌شوند و کیت‌کت را دریافت می‌کنند. طبیعی است که با این روند سهم اندرویدهای پیشا کیت‌کتی کم و کم‌تر شود و اگر همین روند ادامه داشته باشد، درصد سهم آن‌ها از دستگاه‌های اندرویدی یک‌رقمی خواهد شد.

نمودار توزیع نسخه‌های اندروید آگوست 2014

سهم ویرایش‌های مختلف اندروید از دستگاه‌های اندرویدی

اما این رشد تا کجا می‌تواند ادامه پیدا کند؟ اندروید ال تا چند ماه دیگر عملا وارد بازار خواهد شد و پرچم‌داران دستگاه‌های اندرویدی از این نسخه‌ی اندروید استفاده خواهند کرد. بعد از آن بعید است رشد سهم اندروید کیت‌کت ادامه داشته یابد.

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه