1223بازدید 0دیدگاه‌ها

سقوط هواپیمای ایران 140 در شهرک آزادی تهران

نویسنده:‏درآگوست 10, 2014
 

یک فروند هواپیمای ایران 140 ساعت 9:45 دقیقه صبح امروز (یکشنبه 19 مرداد) در بلوار شیشه مینا در شهرک آزادی تهران سقوط کرد. اطلاعات پرواز فرودگاه مهرآباد اعلام کرده این هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان و در مسیر تهران ـ طبس در حال پرواز بوده است. آخرین اخبار سانحه‌ی سقوط هواپیمای ایران 140 حاکی از کشته و زخمی شدن 48 نفر است.

ایسنا گزارش داده است این هواپیما ساعت 9:18 دقیقه صبح امروز فرودگاه مهرآباد تهران را به مقصد طبس ترک کرده و کمتر از 4 دقیقه پس از بلند شدن، به دلیل نقص فنی درخواست فرود اضطراری داشته است. اما قبل از فرود ایمن در باند مهرآباد، با برخورد به دیوار کارخانه شیشه‌سازی مینا طعمه حریق شده است.

در این هواپیما، 34 بزرگسال، سه کودک زیر 12 سال و سه کودک زیر دو سال در کنار دو خلبان، دو مهماندار، دو کارشناس فنی و دو محافظ حضور داشته‌اند. این هواپیمای ایرانی، مدل 140 آنتونوف متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان، «هسا»، است که 4 دقیقه بعد از پرواز نقص فنی خود را اعلام کرد و حدود 27 دقیقه بعد دچار سانحه شد.

معاون استاندارد پرواز هواپیمایی کشور در همان ساعات اولیه توضیح داد: «این هواپیما در ساعت 9:20 دقیقه از فرودگا مهرآباد پرواز کرده اما به تقاضای برج مراقبت گردش به چپ نمی‌کند و به سمت راست می‌رود و درنتیجه در داخل منطقه سقوط می‌کند.»

 

روحانی: پرواز هواپیماهای ایران 140 ممنوع

پس از سقوط هواپیمای ایران 140، خبرگزاری ایرنا گزارش داد حسن روحانی، رییس‌جمهور، در جلسه هیات دولت به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور داد همه اقدامات لازم برای رسیدگی و تأمین امکانات کامل درمانی برای آسیب‌دیدگان این سانحه صورت بگیرد.

روحانی همچنین از وزیر راه و شهرسازی خواست گزارش کاملی از چگونگی وقوع سانحه و علل آن ارایه کندو تا رسیدگی کامل، از ادامه‌ی پرواز این نوع هواپیما ممانعت به عمل آید و استانداردهای فنی در همه پروازها کاملاً رعایت شود.

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه