1628بازدید 2دیدگاه‌ها

استودیوی انیمیشن میازاکی همچنان به کار خود ادامه می‌دهد

نویسنده:‏درمرداد ۱۵, ۱۳۹۳
 

مدتی‌ست گزارش‌ها و خبرهایی منتشر می‌شود با این مضمون که استودیوی جیبلی، که هایائو میازاکی یکی از بنیان‌گزاران آن است، دیگر به کار خود ادامه نخواهد داد. اما به نظر می‌رسد این گزارش‌ها زیاده‌روی کرده‌اند و قرار نیست چنین اتفاقی بیفتد. استودیوی انیمیشن‌سازی جیبلی که در آن انیمیشن‌های منحصر به فردی چون قصر متحرک هاول، شاهزاده مونونوکه، پونیو، همسایه‌ی من توتورو و شهر اشباح تولید شده، همچنان به کار خود ادامه خواهد داد.
توشیو سوزوکی، یکی دیگر از بنیان‌گزاران استودیوی جیبلی، چند روز پیش در یکی از برنامه‌های تلوزیونی ژاپن حاضر شد و در مصاحبه با این برنامه درباره‌ی بازنشستگی هایائو میازاکی و آینده استودیوی جیبلی حرف زد. او در این مصاحبه خبر داد که قرار است استودیوی جیبلی تغییرات زیادی را از سر بگذراند. حرف‌های سوزوکی باعث شد عده‌ای این طور نتیجه‌گیری کنند که استودیوی جیبلی دیگر به کار خود ادامه نخواهد داد.

استودیو جیبلی

موزه‌ی جیبلی در میتاکای ژاپن

اما خبر خوب اینکه سایت ماشابل گزارش داده این خبر درست نیست و  علاقه‌مندان به استودیوی جیبلی نباید نگران چیزی باشند و این استودیو همچنان به کار خود ادامه خواهد داد. در واقع استودیوی جیبلی نوسازی خواهد شد و ممکن است برای مدت کوتاهی انیمیشنی بیرون ندهد، ولی قرار نیست برای همیشه تعطیل شود. موضوعی که چند وبلاگ خبری ژاپنی نیز آن را تایید کرده‌اند. در سال 2013 خبر بازنشستگی هایائو میازاکی، کارگردان بسیاری از انیمیشن‌های استودیوی جیبلی، باعث شد نگرانی‌هایی در مورد آینده‌ی این استودیوی انیمیشن‌سازی به وجود بیاید. البته وقتی میازاکی خبر داد که می‌خواهد بازنشست شود، اشاره‌ای به تعطیل شدن استودیوی جیبلی نکرد. آخرین فیلم میازاکی، یعنی باد وزیدن گرفته، درباره‌ی یک کامیکازه‌ی ژاپنی در دوران جنگ جهانی دوم است.

تریلر انیمیشن «باد وزیدن گرفته»:

گرچه اغلب فیلم‌های میازاکی درونمایه‌ای مرتبط با صلح دارند، اما برخی منتقدان نظر دادند که باد وزیدن گرفته، نظامی‌گری ژاپنی را ستایش می‌کند. به هر حال فعلاً موضوع مهم این است که جیبلی به کار خود ادامه خواهد داد.

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه